Základní cviky na břicho

Mezi základní cviky na břicho řadíme takzvanou jízdu na kole. Tento cvik je pojmenován dle jízdy na kole, kterou cvičící věrně napodobuje. Jak tedy na samotný cvik? Lehnete si na záda tak, že obličeje budete mít obličej vzhůru. Ruce si přiložíte na hlavu k oběma spánkům. Kolena je třeba přiblížit k hrudnímu koši a zdvihnete lopatky ze země. Levou nohu musíte napnout, ale zároveň budete otáčet hrudník na pravou stranu až to té polohy, ve které se v podstatě dostane levý loket až k pravému kolenu. Vše opakujte i na opačných stranách. Jinými slovy, napnete pravou nohu a pravý loket dostanete na velmi krátkou vzdálenost od levého kolena. K dosažení efektu v podobě pořádně procvičeného těla musíte cvičení hned několikrát opakovat. K tomu, aby cvičení opravdu k něčemu bylo, musíte provádět všechny úkony naprosto precizně a nebát se většího zatížení břicha při cvičení. Ideální série je představována patnácti opakováními.

Poměrně oblíbené a známé je také cvičení se vzpřímenýma nohama. Tento cvik je zároveň velice efektivní, jelikož ztěžuje břicho přesně v místech, kde je to nejvíce třeba. Základem celého cviku je leh. Právě z něj začínáte jednotlivými úkony. Poté, co se tedy položíte na podložku obličejem nahoru, zdvihnete nohy rovně směrem nahoru. Měli byste mít překřížená kolena. Poté zatněte břišní svaly a zdvihnete ze země lopatky. Snažte se o to, aby se vám podařilo přiblížit hrudník až k nohám. Po celou dobu cviku musíte mít nohy vzpřímené v té samé pozici. Poloha vás bude tlačit do změny, nicméně je třeba vydržet. Cvik se musí opakovat patnáctkrát. Cviky na břicho tohoto typu mají bezesporu výhodu v to, že je lze praktikovat v pohodlí domova. Ostatní cvičení jako je třeba spinning a nebo aerobic, jsou sice silového typu, ale musíte e za jejich cvičením vydat do společnosti.

One Response to “Základní cviky na břicho”

  1. admin Says:

    Cvičení v pohodlí domova má své nesporné výhody. Je ale potřeba mít k tomu správné vybavení. Skvěle se mi osvědčily balanční pomůcky .

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.